Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce

Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pleśnej jako realizator programu zdrowotnego pn. „Program zdrowotny dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce” informuje, że w okresie od 29 września do 2 grudnia 2015 r wykonywane będą bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom szczepionką PREVENAR , poprzedzone każdorazowo badaniem lekarskim kwalifikującym dziecko do szczepienia.

Programem objęte są dzieci, które do dnia wykonania szczepienia nie ukończyły 3 roku życia i nie były dotąd szczepione przeciwko pneumokokom lub nie otrzymały jeszcze wszystkich dawek szczepienia podstawowego.

Programem objęte są wszystkie dzieci spełniające powyższe wymagania, zameldowane na terenie Gminy Pleśna i nie uczęszczają do żłobka.

Rodzice dzieci, które nie mają złożonej deklaracji do Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pleśnej zgłaszają się do szczepienia z książeczką szczepień lub z zaświadczeniem od lekarza pierwszego kontaktu, do którego dziecko jest zapisane, że dziecko nie było szczepione przeciwko pneumokokom lub z informacją ile dawek szczepienia podstawowego dziecko otrzymało.

Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Pleśna.